Hacker Newsnew | past | comments | ask | show | jobs | submitlogin

That sounds like a terrible plan on your school’s part (which is your point, I know).

Rent them for $95 for the year and the school probably makes more money and definitely creates less waste and less inconvenience for students.



Honestly I don’t remember the exact price so I may be exaggerating the cost disparity… but I am not exaggerating the pile of fridges so the disparity was certainly there.




Guidelines | FAQ | Lists | API | Security | Legal | Apply to YC | Contact

Search: